Washington 29. apríla 2017 (HSP/Foto:Facebook)

Populárna kultúra je viac vulgárna, prázdna a dehumanizujúca ako kedykoľvek v dejinách
Kultúra má byť povznášajúca, má naše životy obohacovať a prinášať krásu. Miesto toho posledných 20 rokov slúži kultúra ako kanalizačné potrubie, cez ktoré prúdi hnačka rovno do našich hláv.
Paul Watson

Populárna kultúra je produkovaná pre hromadnú spotrebu a stáva sa čoraz viac obscénnou a bezduchou. Je to afektovaný útok na zmysly. Prečo je však takou prázdnou, ničotnou, až dementnou?
Pretože kultúrnomarxisticky nihilisti uchopili moc nad spoločnosťou. Postmodernizmus sa snaží vymazať rozdiely medzi vznešenou a populárnou kultúrou. Inými slovami, snažia sa preformátovať spoločnosť pomocou jej zobrazenia. Preto je všetko tak škaredé, od architektúry, cez umenie, až po hudbu a zábavu. Cieľom je podkopať základy západnej civilizácie a priviesť ju k rozkladu a kapitulácii.
Televízia neustále zobrazuje nefunkčnosť rodiny, slabošské mužské charaktery a zblúdenú zdrogovanú mládež. Hviezdy tzv. reality show sú takmer vždy amorálne, narcistické, hraničiace z vyšinutosťou. Očkujú nás predstavou, že toto je naozajstná realita, že takto by sme sa mali správať tiež. Z patologického správania sa robí fetiš. Dnes už pozorujeme prenos pedofilie do mainstreamu.
Stanica Fox začala vysielať nový seriál, v ktorom predstavuje 6-ročného transgenderového chlapca so sadomasochistickým náhubkom. Akonáhle vstrebeme takýto druh degenerácie, náš morálny filter ostane poškodený.
Proces hypersexualizácie normalizoval podvádzanie a neveru, čo vedie k ničeniu vzťahov a manželstiev. Popkultúra nás robí zúfalými a osamelými. Vzniká kult celebrít. Byť slávnym niekedy znamenalo mať ozajstný talent, dnes je merítkom slávy nechutná zhýralosť. Sprostota nahradila talent. Vďaka sociálnym médiám sú mladí ľudia indoktrinovaní predstavou, že narcizmus je merítkom uspokojenia a dôležitosti. Celebrity sú odrazom takého konania. Nie je prekvapivé, že s rozšírením narcizmu sú mladí ľudia depresívnejší ako kedykoľvek predtým, pretože vzhliadajú k niečomu bezduchému a zároveň nedosiahnuteľnému pre väčšinu z nich.
V populárnej hudbe hŕstka ľudí píše a produkuje piesne pre rovnakú hŕstku populárnych umelcov.
Prečo myslíte, že znejú všetky piesne podobne? Hudobníkom s naozajstným talentom a autenticitou je zabránené narúšať status quo. Ale zato tu máme gangster rap, ktorý povzbudzuje mladých, aby sa správali ako zdegenerovaní kriminálnici.
V minulosti bola kultúra mládeže vedená študentstvom. Čím študenti prispievajú dnes? Politickou korektnosťou, pseudohumanizmom a genderovými štúdiami. Odkedy byť „cool“ znamená prenasledovať, či udávať ostatných za ich názory? Alebo napísať facebookový status o tom, ako je pokrokový a uvedomelý.
Sami sa nútia hltať túto popkultúru, len aby zapadli medzi svojich vrstovníkov. Nátlak na usmerňovanie vkusu nebol nikdy výraznejší, ako je tomu dnes. Preto tu neexistuje žiadna kontrakultúra mládeže. Sú tak zahltení prijímaním zábavy na objednávku, že nemajú čas sa búriť proti prijímanej kultúre. Nemajú čas vytvárať si vlastný originálny postoj a nemajú žiadny sklon k tomu, aby si vytvorili vlastný názor na svet. Je omnoho ľahšie vygrcať zo seba názory hercov a aktivistov.
Moderné konceptuálne umenie rozšírilo slabomyseľnú vieru, že čokoľvek môže byť považované za umenie. Umenie vyžadujúce schopnosti je ignorované v prospech odpadu. Toto je už idiokracia. Ak sa škaredosti klaniame ako kráse, vieme, že sa nachádzame v poslednom štádiu civilizácie.
Popkultúra je tak vulgárna, že je často zmieňovaná ako jeden z faktorov radikalizácie islamských teroristov. Džihádisti na západe sú touto kultúrou obklopení a stávajú sa z nich samovražední atentátnici, čo je pre nich forma pokánia. Protagonisti tejto popkultúry, ako napr. Miley Cyrus, sú pre teroristov legitimnými dôvodmi útoku na západnú civilizáciu. Kto by im to mohol vyčítať?
Teraz vážne, ak máme na mysli obranu západnej civilizácie, nemáme na mysli popkultúru. Máme na mysli sixtínsku kaplnku a nie pomočeného Krista. Hovorime o Beethovenovi a nie o Justinovi Bieberovi. Skutočný význam nášho kultúrneho dedičstva bol zabudnutý. Popkultúra vo svojej súčasnej podobe je priama hrozba západnej civilizácii. Poskytuje našim nepriateľom ospravedlnenie pre naše zničenie. Popkultúra nereprezentuje západnú civilizáciu, je to len nástroj kultúrneho marxizmu. Musíme preto odmietnuť popkultúru v tejto príšernej grotesknej a odľudštenej podobe.
Potrebujeme povzbudiť novú kultúrnu renesanciu, ktorá bude znovu inšpirovaná krásou, talentom a bude oslavou ľudského úspechu.
Viac zaujímavých postrehov vo videu tu: