Karlove Vary/Praha 3. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/Martial Trezzini/Keystone via AP)
 
Česká polícia sa obrátila vo štvrtok na širokú verejnosť so žiadosťou o pomoc pri pátraní po dvojici cudzincov, ktorá v stredu odcudzila v klenotníctve v Karlových Varoch briliantový prsteň v odhadovanej hodnote asi 1,5 milióna Kč.

Ilustračné foto

Oboch podozrivých zachytili pri čine bezpečnostné kamery, takže polícia zverejnila tak videozáznam, ako aj fotografie dvojice, ktorá si pod zámienkou záujmu o šperky prišla najskôr budúce miesto činu “zmapovať” a potom ho už “úspešne navštívila” po druhý raz.
“Muž využil nepozornosť druhej z predavačiek a z výkladnej skrine vybral zlatý prsteň s briliantmi v momente, keď jej prstom ukazoval iný prsteň. Potom si briliantový prsteň strčil do vrecka nohavíc a následne pár opustil klenotníctvo,” popísala krádež pre internetový server iDNES.cz policajná hovorkyňa Kateřina Böhmová.
Majiteľ prišiel na krádež až s časovým odstupom a zalarmoval políciu.
Hľadaný muž môže mať 35-45 rokov, je vysokej silnejšej postavy, má tmavšiu pleť, nosí upravenú bradu a má preriedené tmavé vlasy. V čase činu mal oblečenú svetlú košeľu s dlhým rukávom, svetlo hnedé nohavice a čierne spoločenské topánky.
Jeho komplicka je v podobnom veku, menšej strednej postavy, má dlhšie čierne vlasy a tmavšiu pleť. V čase činu mala oblečené čierne šaty, čierne legíny, svetlý sveter a čierne topánky.
 
Príspevok Pátrajú po dvojici cudzincov, ktorí v Karlových Varoch ukradli briliantový prsteň zobrazený najskôr Hlavné správy.