Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Jana Plevová)
 
Ako šesťročná si spolu s bratom zaspievala duet, sprevádzaný známym klaviristom Richardom Rikkonom. O päť rokov neskôr stvárnila hlavnú postavu Vanessy v seriáli Superhrdinovia. Adriana Habrdová (15) z Turčianskych Teplíc spieva od útleho detstva, zúčastnila sa na viacerých speváckych súťažiach, kde získala popredné miesta

Na snímke Adriana Habrdová a Martin Harich

Vo svojich štrnástich rokoch bola najmladšou účastníčkou v histórii súťaže Česko-Slovensko hľadá SuperStar. Svojim spevom si získala aj obávaného porotcu Paľa Haberu.
V základnej umeleckej škole navštevuje literárno-dramatický odbor, kde sa okrem spevu a divadlu venuje aj hre na keyboard. Na festivale Sanremo Junior 2017 spievala so 40-členným orchestrom. Talentovaná Adriana vydala svoje prvé cédečko „Mám svoj sen“ ako jedenásťročná. V predvianočnom období vychádza jej druhý album s jednoduchým názvom „Vianoce“, ktorý jej uviedol do života spevák Martin Harich.
Na cédečku je šestnásť skladieb, štyri z nich sú špeciálne napísané pre Adrianu – Vianoce na voze, Letíme, Pošta a Krajina lásky. Prvé tri sú z pera Romana Slávika a poslednú napísal líder skupiny Metalinda Peter Sámel. Album obsahuje aj prevzaté skladby, ktoré sú Adriane blízke a spieva ich na vianočných akciách – Hallelujah, Happy Christmas, Tři oříšky a Tichá noc.
Adriana si píše aj vlastné texty, spieva rôzne hudobné štýly a piesne dokáže precítiť. Študentka osemročného gymnázia má rada folklór i tanec, vo voľnom čase rada pláva, korčuľuje a lyžuje.
(lbr)
 
Príspevok Pätnásťročná Adriana Habrdová prichádza s albumom Vianoce zobrazený najskôr Hlavné správy.