Vatikán 20. marca 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)
 
Pápež František si včera, na slávnosť sv. Jozefa, ženícha Panny Márie, Ježišovho pestúna a patróna všeobecnej Cirkvi, pripomína piate výročie slávnostného začiatku svojho ministéria Petrovho nástupcu.

Na snímke pápež František

Pri slávnostnej inaugurácii pred piatimi rokmi pápež František zostúpil spolu s patriarchami východných cirkví ku hrobu sv. Petra pod hlavným oltárom vatikánskej baziliky na tichú modlitbu. Po tom, ako prijal pálium a pečatný prsteň, vyjadrili mu  v mene kardinálskeho zboru úctu a poslušnosť šiesti jeho reprezentanti, medzi ktorými bol aj kardinál Jozef Tomko. Slávenie svätej omše s formulárom ku cti sv. Jozefa uzavrel spev Te Deum laudamus.
Svätý Otec František dnes predsedal v Bazilike sv. Petra slávnostnej eucharistii, pri ktorej konsekroval troch nových biskupov z Poľska, Malty a Kanady. Biskupské svätenie z jeho rúk prijali Mons. Sommertag, ktorý bol nedávno menovaný za apoštolského nuncia v Nikarague; ďalej Mons. Xuereb, menovaný za apoštolského nuncia v Kórei a Mongolsku; a do tretice Mons. Bettencourt, nový apoštolský nuncius v Gruzínsku a Arménsku.
V Taliansku sa dnešný sviatok sv. Jozefa slávi ako Deň otcov. Pápež František pri tejto príležitosti rozoslal cez Twitter nasledujúci odkaz: „Drahí otcovia, všetko najlepšie k vášmu sviatku! Nech ste pre vaše deti ako svätý Jozef: starostliví o ich rast vo veku, múdrosti a milosti“.
 
Príspevok Päť rokov od inaugurácie Svätého Otca Františka na slávnosť svätého Jozefa zobrazený najskôr Hlavné správy.