Marseille 6. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Claude Paris)

Francúzska polícia prepustila dnes na slobodu päť podozrivých osôb zadržaných v súvislosti s nedeľňajším vražedným útokom pred hlavnou železničnou stanicou v Marseille.
Policajti hliadkujú pred vlakovou stanicou Saint Charles, deň po tom, čo útočník zabil nožom dve ženy v juhofrancúzskom meste Marseille

Stalo sa tak päť dní po útoku nožom, ktorého obeťami sa stali sesternice vo veku 17 a 21 rokov a ktorého páchateľa – 29-ročného Tunisana Ahmeda Hanachiho – krátko po čine eliminovali hliadkujúci vojaci.
Informovali o tom francúzske i nemecké médiá s odvolaním sa na justičné zdroje.
Vyšetrovatelia nenašli dôkazy, ktoré by naznačovali, že zadržaní štyria muži vo veku 32-56 rokov a 35-ročná žena pomáhali páchateľovi, a dávali tak dôvod na ďalšiu väzbu. Nič to však nemení na fakte, že túto päticu budú bezpečnostné zložky aj naďalej monitorovať.
Aj keď sa k zodpovednosti za útok prihlásili džihádisti z organizácie Islamský štát, otázka, či išlo o islamistický teroristický útok, nie je zatiaľ jednoznačne zodpovedaná.
Tuniský premiér Júsuf Šáhid iba vo štvrtok vyhlásil, že jeho vláda nemá žiadne dôkazy o napojení útočníka z Marseille na nejakú extrémistickú skupinu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.