Paška: “Ak to minister Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?”

Bratislava 7. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Slovenská národná strana (SNS) so znepokojením sleduje dianie v úrade hlavy štátu, ktorý sa už aj pred očami verejnosti mení “z najvyššieho ceremoniálneho úradu na (s prepáčením) divadlo, cirkus až chliev”. Uviedol to v príspevku na oficiálnych stránkach SNS podpredseda hnutia Jaroslav Paška.

Na snímke podpredseda SNS Jaroslav Paška

Po rozhodnutí Národnej rady SR o odmietnutí pristúpenia Slovenskej republiky k pripravenému textu Globálneho paktu OSN o migrácii doručil v piatok minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák svoju demisiu do rúk prezidenta. “Aj keď predseda vlády prezidenta požiadal, aby prijatie demisie zvážil, prezident v skutočnosti takúto možnosť nemá, zdôrazňuje Paška.
Odvoláva sa na to, že Ústava SR neumožňuje prezidentovi demisiu člena vlády neprijať. “Vo všeobecnosti platí, že vždy keď sa člen vlády sám rozhodne ukončiť pôsobenie vo funkcii je v záujme štátu veľmi rýchlo a efektívne vyriešiť provizórium v riadení ministerstva. Slovenská národná strana dnes nadobúda dojem, že súčasné zákulisné licitovanie a politické tance okolo „stabilizácie“ vedenia rezortu zahraničných vecí sa už začínajú meniť na neprehľadné a nevkusné divadlo, pripomínajúce skôr trápny pokus o zákulisný komplot.”
“Veď, ak to pán minister Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?” Pýta sa Jaroslav Paška. Dodáva, že ak prezident naozaj hľadá optimálnu odpoveď na regulárne doručenú demisiu ministra, mal by sa hneď pýtať premiéra aj na mená potenciálnych, vhodných nástupcov.
“A ak pán predseda vlády vie, že Slovensko preberá predsedníctvo OBSE, prečo ponecháva prezidentovi čas až niekoľkých týždňov na to, aby držal rezort zahraničia v neistote o (možnej?!) akceptácii riadne podanej demisie rezignujúceho ministra?”
Paška opakuje, že SNS v tejto súvislosti považuje za potrebné ešte pripomenúť, že Globálny pakt OSN o migrácii je politickým dokumentom a okrem Národnej rady SR o ňom s plnou vážnosťou rozhodujú aj parlamenty v Berlíne, Ríme, či ďalších hlavných mestách sveta. “Preto je nevhodné, neslušné a v civilizovanej demokratickej spoločnosti aj neprijateľné, aby prezident, či hocijaký minister túto originálnu kompetenciu poslancov slovenského parlamentu znevažoval prívlastkami „nepríjemné divadlo“, či „zápecnícka politika“.”
Nepríjemným divadlom, až cirkusom pre slušných ľudí je podľa neho skôr to, keď vidia, ako pán prezident Kiska v oficiálnych reprezentačných, ceremoniálnych priestoroch hlavy štátu víta a prijíma kozu, obyčajnú kozu, “takmer identickým spôsobom ako úspešných olympionikov, profesorov, cirkevných hodnostárov, vysokých štátnych funkcionárov, členov vlády, či najvyšších predstaviteľov iných štátov…”
 
 
Príspevok Paška: “Ak to minister Lajčák so svojou rezignáciou nemyslel vážne, prečo podával demisiu?” zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)