Bratislava 17. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Lukáš Parízek sa zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní Ceny Ondreja Štefanka a otvoril medzinárodnú konferenciu

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa dnes (17. marca) zúčastnil na slávnostnom odovzdávaní Ceny Ondreja Štefanka a otvoril medzinárodnú konferenciu ,,Národopisné aspekty v kultúre dolnozemských Slovákov“ v rumunskom Nadlaku.

Na snímke štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek

Otvoreniu konferencie predchádzalo odovzdávanie cien Ondreja Štefanka, prvého predsedu Demokratického zväzu Slovákov a Čechov v Rumunsku, na počesť ktorého sa od roku 2009 udeľuje cena dvom osobnostiam slovenského zahraničného sveta, respektíve občanom SR, ktorí svojou činnosťou výrazne prispeli k rozvoju slovenskej kultúry vo svete.

Počas otvorenia konferencie vo svojom príhovore L. Parízek zdôraznil: ,,Dolnozemskí Slováci sú obyvateľmi dvoch európskych krajín, ktoré tvoria model spolužitia už vyše dvesto rokov a je neoceniteľné, koľko námahy vkladajú do živých slovenských tradícií.“ Štátny tajomník ďalej ocenil úlohu miestnych predstaviteľov slovenskej politickej a odbornej reprezentácie pri zachovávaní slovenských zvykov a presadzovaní záujmov slovenských krajanov.

Na záver L. Parízek zaželal účastníkom na konferencii tvorivého ducha, veľa úspechov pri prezentovaní nových pohľadov, informácií, hodnotení a analýz zameraných na kultúru a život dolnozemských Slovákov. Na otvorení konferencie sa zúčastnili aj poslanec a predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť A. Hrnko a predseda Úradu Slovákov žijúcich v zahraničí J. Varšo.

TASR informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.