Bratislava 21. marca 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Lukáš Parízek sa dnes stretol s veľvyslankyňu Tureckej republiky Asligül Ügdül

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek sa dnes (21. marca) stretol na pôde rezortu diplomacie s veľvyslankyňu Tureckej republiky Asligül Ügdül, s ktorou hovoril o bilaterálnej spolupráci medzi oboma krajinami.

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek

Štátny tajomník vyzdvihol vynikajúcu úroveň bilaterálnych vzťahov medzi Slovenskom a Tureckom, ktoré sú bez otvorených otázok či problémov. Ich kvalitu dokazuje i naša rastúca obchodná výmena, dôležitý je aj rozvoj turistického ruchu našich občanov do Turecka.

L. Parízek ocenil spoluprácu medzi Tureckom a Slovenskom počas nášho predsedníctva v Rade EÚ, kedy sa podarilo spoločne udržať dobré vzájomné kontakty medzi našimi krajinami: “Máme obojstranný záujem na opätovnom nájdení spoločnej budúcnosti EÚ a Turecka aj v súčasnom období.”

S tureckou veľvyslankyňou štátny tajomník takisto vymenil názory na aktuálne zahraničnopolitické globálne i regionálne otázky, stručne sa venovali i otázkam migrácie. Štátny tajomník L. Parízek záverom vyjadril presvedčenie, že spoločne s veľvyslankyňou Asligül Ügdül udržíme kontinuitu v našich dobrých vzťahoch.

TASR o tom dnes informoval tlačový odbor MZVaEZ SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.