Parízek: Nová Bezpečnostná stratégia SR bude iba taká dobrá, aká kvalitná bude jej implementácia

Bratislava 15. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR Lukáš Parízek diskutoval o príprave novej Bezpečnostnej stratégie SR s predstaviteľmi akademickej obce, expertmi zo štátnej správy, mimovládnych organizácií a think-thankov.
Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek

“Aktuálne platná stratégia z roku 2005 vznikala v dobe našich integračných ambícií a bola orientovaná predovšetkým na externé prostredie. Pri príprave nového strategického dokumentu budeme klásť dôraz na domáce prostredie a posilňovanie našej vnútornej bezpečnosti,” uviedol L. Parízek.
Účastníci diskusie sa zhodli na tom, že súčasné bezpečnostné prostredie sa vyznačuje dynamickými zmenami s vysokou mierou nepredvídateľnosti, v ktorom sa vzájomne prelínajú a ovplyvňujú vonkajšie aj vnútorné faktory, pričom narastá vplyv hrozieb nevojenského charakteru.
“Naším cieľom je nastaviť bezpečnostnú politiku Slovenskej republiky tak, aby dokázala ochrániť štát a jeho občanov pred celým spektrom bezpečnostných hrozieb,” dodal L. Parízek. Odborná diskusia organizovaná Slovenským inštitútom pre bezpečnostnú politiku a Nadáciou Friedricha Eberta je súčasťou projektu zameraného na prípravu nových strategických dokumentov SR.
TASR o tom dnes informoval Tlačový odbor MZVaEZ SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)