Rangún 26. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)
 
Víťazka medzinárodnej súťaže krásy z Paraguaja Clara Sosová omdlela v mjanmarskom meste Rangún na pódiu počas finále, ale krátko predtým ešte stihla povedať, že čakanie na oznámenie výsledku bolo neznesiteľné. V piatok o tom informovala tlačová AP

Na snímke Clara Sosa

Účastníčka súťaže Miss Grand International 2018 Sosová vo štvrtok odpadla, len čo ju vyhlásili za tohtoročnú víťazku. Práve vtedy sa držala za ruku s prvou vicemiss Mínákší Čaudharíovou z Indie, ktorá sa jej snažila pomôcť, ale nepodarilo sa jej Sosovú zachytiť, keď padala a narazila na dlážku.
Sosová sa čoskoro spamätala a potom už mávala, plakala a usmievala sa do kamier. Následne ju obkolesili spolusúťažiace, ktoré jej blahoželali.
V rozhovore pred vyhlásením víťazky Sosová s vypätím a dýchavične povedala, že asi potrebuje lekára, lebo má pocit, že dostane srdcový záchvat.
Predtým v ten istý večer dostali súťažiace otázku, ktorú krajinu by navštívili a robili tam kampaň za ukončenie vojen a násilia. Sosová odpovedala, že keby vyhrala, zo “strategických” dôvodov by si vybrala návštevu prezidenta Donalda Trumpa, “lebo Spojené štáty sú pre ostatné krajiny vzorom. Takže môj prvý odkaz preňho by znel: prosím vás, buďte vzorom mieru, lásky a tolerancie”.
 
Príspevok Paraguajčanka vyhrala medzinárodnú súťaž krásy; hneď omdlela na pódiu zobrazený najskôr Hlavné správy.