Bratislava 17. novembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Andrej Danko prišiel vysvetľovať do televízie TA3 svoju kauzu okolo rigoróznej práce. V relácii Téma dňa sa však venoval aj iným témam, vrátane zahraničnej politiky. Ako predseda Slovenskej národnej strany sa však (ne)prekvapivo pustil do pronárodných politikov

Na snímke Andrej Danko

“S veľkým strachom pozerám na európske voľby,” vyhlásil Danko.
A dodal: “Naozaj niektoré východné štáty, také exotické strany, ktoré tam vyexpertujeme, to bude veľká blamáž, pretože sú to strany, ktoré sa nebudú vedieť etablovať. Už dnes je strach v Európskej únii, ako budú fungovať frakcie.”
Národniar Danko následne skritizoval “sebectvo národov”: Moja vážna obava je v náraste takého sebectva národov. To pramení zo strachu. Tá národná politika dnes valcuje. Je ľúbivejšie hovoriť, tak teda starajme sa o seba. Tak poďme chrániť svojich a chráňme svoje hranice.”
Aj moderátor relácie Peter Bielik bol zo slov Andreja Danka prekvapený a spýtal sa ho, či to nie je práve politika, ktorú presadzuje SNS:
Danko odpovedal: “Niee, nie, nie, ja vám hovorím, že hľadáme aj prienikové veci, ja sa snažím robiť politiku, veď ja som nikdy nespochybňoval Európsku úniu. Ja vždy hovorím, je to úžasný projekt.”
Predseda SNS však napriek tomu vidí v Európskej únii problémy. Vyriešiť ich chce tým, že na čele EÚ zasadne Merkelová :
“Ja by som si pani Merkelovú, ja by som ju poprosil, aby sa ona stala napríklad šéfkou Európskej komisie. Ako naozaj chýba v Európskej komisii taká osobnosť,” vyhlásil Danko.
Je skutočne úsmevné až tragikomické, že predseda strany, ktorá má v názve “národná”, kritizuje “sebectvo národov” a národnú politiku. A naopak, nekriticky vyzdvihuje do nebies Európsku úniu, ktorá berie čím ďalej tým viac kompetencií národným štátom. Danko to nakoniec zaklincoval Merkelovou na čele Európskej únie. Samozrejme, ani Juncker nie je žiadna výhra, no nástup súčasnej nemeckej kancelárky- vítačky imigrantov by bol ako z kaluže do blata.
Samuel Gdovin
 
Príspevok Paradox SNS: Andrej Danko tvrdo skritizoval “egoistickú” národnú politiku niektorých krajín a vyzval na silnú Európsku úniu. Na jej čele by namiesto Junckera chcel vidieť Angelu Merkelovú zobrazený najskôr Hlavné správy.