Bratislava 4. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

Basketbalistky poľského klubu Arka Gdynia vrátane slovenských reprezentantiek Barbory Bálintovej a Angeliky Slamovej oslávili majstrovský titul udelený „spoza zeleného stola“ netradičným spôsobom. Najvyššiu poľskú súťaž pred tromi týždňami predčasne ukončili pre obavy zo šírenia koronavírusu a šampiónkami sa stali hráčky z Gdynie. Tie vyhrali všetkých 21 zápasov základnej časti, ktoré sa stihli odohrať

Ilustračné foto

„Celú poľskú ligu sme zvládli bez prehry a získali sme aj poľský pohár. Majstrovský titul nám bol udelený síce netradične, ale vzhľadom na naše suverénne výsledky úplne zaslúžene,“ povedala Bálintová v rozhovore pre Korzár.

Po udelení titulu pozval šéf klubu hráčky do svojej firmy. Tam vytlačil papierové zlaté medaily a namiesto reálneho kovového pohára zdvihli nad hlavy balónový. Nechýbala ani dávka zaslúžených posezónnych kalórií v podobe víťaznej torty.

Bálintová okrem pôsobenia Arky na domácej scéne vyzdvihla aj účinkovanie v pohárovej Európe. Gdynia v Eurolige 2019/2020 obsadila v základnej B-skupine posledné 8. miesto, no odohrala viacero výborných stretnutí. „Hneď na začiatku sa nám podarilo prekvapiť, keď sme cez kvalifikáciu postúpili do skupinovej fázy Euroligy. V nej sme odohrali veľa kvalitných zápasov a hoci to podľa tabuľky tak nevyzerá, určite ju hodnotím úspešne,“ dodala 25-ročná rodáčka z Košíc.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj