Rím 30. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)

Podľa pápeža by USA mali zvýšiť svoje úsilie o sprostredkovanie riešenia konfliktnej situácie
Pápež František vyzval Spojené štáty a Severnú Kóreu, aby súčasnú krízu riešili diplomatickou cestou. Varoval, že vojna by mohla zničiť “nielen malú, ale podstatnú časť ľudstva a kultúry”, čo by podľa neho bolo “hrozné”.
Na snímke pápež František

Podľa pápeža by USA mali zvýšiť svoje úsilie o sprostredkovanie riešenia konfliktnej situácie. Naliehal na využitie diplomacie a rokovaní, pretože “sú budúcnosťou ľudstva”.
Pápež prišiel s touto výzvou v noci nadnes, počas návratu z návštevy Egypta do Ríma, keď na palube lietadla odpovedal na otázky novinárov.
V tomto prípade reagoval na otázku ohľadom napätia, ktoré sa vystupňovalo, keď Severná Kórea v sobotu odpálila balistickú raketu bližšie neurčeného typu, ktorá však zjavne vybuchla len niekoľko minút po štarte.
Podľa pozorovateľov Pchjongjang takto “vzdorne” reagoval na výzvy amerického ministra zahraničných vecí Rexa Tillersona, ktorý brojil za sprísnenie sankcií voči KĽDR.
Napätie na Kórejskom polostrove eskaluje v dôsledku rozvíjania raketového a jadrového programu Severnej Kórey, s čím súvisia i dosiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.