Vatikán 26. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Vasili)

Pápež František sa dnes prihovoril účastníkom konferencie TED Talk v kanadskom Vancouveri.

Vo svojom posolstve, vopred nahranom vo Vatikáne, pápež publiku tvorenému z veľkej časti inovátormi, odkázal, že čím sú mocnejší, tým väčší vplyv má ich konanie na ľudí a o to musia byť pokornejší. “Ak to neurobíte, vaša moc vás zničí a vy zničíte iných,” upozornil František.

Na snímke pápež František

Zmienil sa aj o jednej z nosných tém svojho pontifikátu – tzv. kultúre odpadu, keď spomenul svoj taliansky pôvod a odchod svojich rodičov do Argentíny.

“Moji rodičia a starí rodičia zažili osud tých, ktorí všetko opustili. Mohol som veľmi dobre skončiť medzi ľuďmi na okraji spoločnosti. A to je dôvod, prečo sa vždy sám seba hlboko vo svojom srdci pýtam: prečo oni a nie ja?” uviedol pápež na margo ľudí vylúčených zo spoločnosti.

Agentúra DPA pripomenula, že pápežovi leží na srdci osud chorých, opustených, detí, migrantov, väzňov i nezamestnaných, pričom zdôrazňuje nutnosť zrodu spravodlivejšej spoločnosti.

V tejto súvislosti uviedol: “Aké úžasné by to bolo, keby vedecké a technologické inovácie prichádzali súčasne s väčšou rovnosťou a sociálnou inklúziou”. Dodal, že by bolo úžasné, keby sme v čase, keď objavujeme nové vzdialené planéty, dokázali znovu objavovať potreby bratov a sestier blízko nás.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.