Pápež vymenoval nového prefekta Kongregácie pre náuku viery

Vatikán 1. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Pápež František vymenoval nového prefekta vatikánskej Kongregácie pre náuku viery – španielskeho jezuitu, arcibiskupa Luisa Ferrera. Informoval o tom dnes Vatikán
Na archívnej snímke z 19. novembra 2014 pápež František a kardinál Gerhard Ludwig Müller na konci verejnej audiencie vo Vatikáne. Pápež František vymenoval nového prefekta vatikánskej Kongregácie pre náuku viery – španielskeho jezuitu, arcibiskupa Luisa Ferrera

Ferrer bol dosiaľ druhým mužom Kongregácie. Jej prefektom bol kardinál Gerhard Müller, ktorému pápež mandát neobnovil a poďakoval sa mu za jeho služby.
Kardinálovo päťročné funkčné obdobie vyprší tento víkend a v decembri dovŕši vek 75 rokov, čo je bežný vek odchodu do dôchodku pre biskupov, napísala agentúra AP.
Podľa nej mohol pápež nechať Müllera vo funkcii, ale neurobil tak. Mali totiž spolu spory po tom, čo František súhlasil s udeľovaním Sviatosti oltárnej aj rozvedeným a opätovne zosobášeným katolíkom. Müller nezdieľal jeho názor. Tvrdil, že je to proti všeobecnému učeniu cirkvi o nerozlučnosti manželstva.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.