Pápež vyjadril solidaritu s príbuznými obetí zemetrasenia v Iraku a Iráne

Vatikán 13. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Tony Gentile)

Pápeža Františka hlboko zarmútili správy o zemetraseniach v Iraku a v Iráne a vyjadril solidaritu tým, ktorí stratili pri pohrome svojich blízkych.
Prostredníctvom vatikánskeho štátneho sekretára poslal v pondelok dve kondolenčné posolstvá. Uviedol v nich, že sa modlí za obete zemetrasenia a vyslovil nádej, že záchranári budú mať dosť síl pri zachraňovaní preživších.
Na snímke pápež František

Počet mŕtvych po nedeľňajšom zemetrasení v iracko-iránskom pohraničí sa zvýšil na vyše 400. Len v Iráne prišlo o život podľa úradov 407 osôb a ďalších približne 6700 utrpelo zranenia. V Iraku si zemetrasenie vyžiadalo najmenej sedem mŕtvych a zranenia utrpelo 535 osôb, uviedlo iracké ministerstvo vnútra.
Najviac obetí je v západoiránskej provincii Kermanšáh, ktorá leží v pohorí Zagros oddeľujúcom Irán a Irak. Najväčšie škody v Iraku sú v meste Darbandichán vzdialenom 75 kilometrov juhovýchodne od Sulajmáníje – metropoly rovnomennej provincie ležiacej v kurdskej autonómnej oblasti.
Americká geologická služba (USGS) stanovila magnitúdu zemetrasenia na 7,3. Miesto jeho vzniku sa nachádzalo v hĺbke 23,2 kilometra, zhruba 32 kilometrov južne od irackého mesta Halabdža. Miesto je vzdialené približne 200 kilometrov severovýchodne od Bagdadu a 400 kilometrov západne od Teheránu.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)