Vatikán 18. novembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)
 
Pápež František sa v nedeľu na rímskom Námestí sv. Petra modlil za obete lesných požiarov v Kalifornii a mrazivého počasia na východnom pobreží Spojených štátov

Na snímke pápež František

Na vatikánskej omši boli prítomné desiatky tisíce veriacich – mnohí pútnici prišli do Európy až z New Yorku a New Jersey, približuje agentúra AP.
Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi sa pomodlil, aby “Pán Boh tých, ktorí zahynuli, privítal vo svojom pokoji, poskytol útechu členom ich rodín a bol nápomocný všetkým tým, čo sa zúčastňujú na záchranných prácach”.
František tiež podotkol, že chce venovať “špeciálnu modlitbu za ľudí, ktorých zasiahli požiare, čo momentálne sužujú Kaliforniu, a teraz už aj za tých, ktorí sa stali obeťami nečakaného mrazu na východnom pobreží USA”.
Pri lesných požiaroch v americkom štáte Kalifornia zahynulo už najmenej 76 ľudí a ďalšie stovky osôb sú nezvestné. Východ Spojených štátov postihli pred niekoľkými dňami na túto ročnú dobu ešte neočakávané a aj nezvyčajne silné snehové víchrice, pri ktorých vyhasli životy najmenej siedmich ľudí.
 
Príspevok Pápež sa pomodlil za obete lesných požiarov v Kalifornii a mrazu na východe USA zobrazený najskôr Hlavné správy.