Miláno 25. marca 2017 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP-Andrew Medichini)

Pápež František dnes navštívil na jeden deň Milánsku diecézu, ktorá je domovskou základňou kardinála Angela Scolu, jeho najväčšieho súpera v boji o pápežské kreslo

Na snímke pápež František

Jeho prvou zastávkou v metropole talianskej módy a financií bol obytný komplex na predmestí. Touto zastávkou pápež zdôraznil svoj názor, že periférie ponúkajú lepší pohľad na skutočnosť ako vyčačkané a prosperujúce mestské centrá. Tisícom veriacich, ktorí ho tam očakávali, povedal, že pre rímsko-katolícku cirkev je dôležité “nezostávať čakať v centre, ale ísť smerom ku každému, na periférie, aj k nekresťanom a neveriacim.”

V uvedenom bytovom komplexe býva vyše tisíc ľudí, vrátane mnohých seniorov a cudzincov žijúcich na okraji spoločnosti. Pápež tam súkromne navštívil tri rodiny, prvú tvoril pár päťdesiatnikov boriacich sa s rodinnými problémami, druhá rodina bol pár osemdesiatnikov postihnutých chorobami a tretia rodina, ktorá vyučuje arabčinu, pochádzala z Maroka.

Deti na sídlisku odovzdali pápežovi dva dary: ručne vyrobenú vyšívanú štólu, ktorý si dal ihneď na seba a obrázok nedávno zreštaurovanej sochy panny Márie v miestnom kostole.

Pred odchodom z obytného komplexu pápež dal svoj autogram a podal ruku niekoľkým veriacim, ktorí si zo stretnutia robili snímky na mobilných telefónoch.

Ďalšou zastávkou pápeža v Miláne je svetoznáma gotická katedrála – Milánsky dóm, kde ponúkne svoje požehnanie. Navštívi tiež hlavnú mestskú väznicu a bude celebrovať omšu pod otvoreným nebom.

Ide už o piatu návštevu pápeža v Miláne, ktoré je najväčšou svetovou diocézou s piatimi miliónmi veriacich, ak rátame dve návštevy pápeža Jána Pavla II. a jednu návštevu pápeža Benedikta XVI.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.