Vatikán 13. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Marco Vasili)

Pápež František v úvode veľkonočných slávností zopakoval svoju výzvu na mier vo svete.

“Násilie nie je liekom pre náš rozvrátený svet,” zdôraznil pre dnešné vydanie denníka La Repubblica. “Chcem len ešte dôraznejšie žiadať mier pre tento svet, podrobený obchodníkmi so zbraňami, ktorí zarábajú na krvi mužov a žien,” vyhlásil pápež.

Na snímke pápež František

František dodal, že povinnosťou katolíckej cirkvi by malo byť “stáť pri posledných v rade, marginalizovaných”, pričom odsúdenci by nemali byť hodnotení príliš tvrdo, pretože “všetci sme hriešnici, ale Ježiš nám svojim milosrdenstvom odpustí”.

Dnes dopoludnia odslúžil pápež v Bazilike sv. Petra spolu s početnými kňazmi tradičnú omšu svätenia olejov, ktorou sa začali obrady počas Zeleného štvrtka. Medzi hlavnými spoluslúžiacimi pri oltári nad hrobom svätého apoštola Petra bol aj kardinál Jozef Tomko, informoval Vatikánsky rozhlas.

Popoludní navštívi František väznicu v mestečku Paliano juhovýchodne od Ríma, kde bude s tamojšími väzňami sláviť pamiatku Pánovej večere a umyje nohy dvanástim z nich. Obrad umývania nôh pripomína Ježišovo gesto voči apoštolom a je prejavom pokory.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.