Káhira 29. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)

Pápež František dnes popoludní odcestoval z Egypta po dvojdňovej návšteve, počas ktorej vyzval na spoločný boj kresťanov a moslimov proti náboženskému militarizmu. Tesne pred odchodom z prevažne moslimskej krajiny vyzval duchovných katolíckej menšiny v Egypte, aby boli “pozitívnou silou” svojej vlasti
“Ako motor vlaku, môžete byť rozhodujúcou silou vedúcou všetkých smerom k ich cieľu. Môžete šíriť nádej, budovať mosty a rozvíjať dialóg a harmóniu,” povedal po taliansky.
Pápež František zdraví veriacich počas odchodu po skončení svätej omše

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí odprevadil pápeža na káhirské letisko.
Františkova návšteva mala čiastočne za cieľ poskytnúť útechu egyptskej kresťanskej menšine po sérii smrtiacich bombových útokov, ktoré od decembra smerovali na ich kostoly.
Pápež sa v piatok v Egypte zúčastnil na medzinárodnej mierovej konferencii zorganizovanej káhirskou univerzitou al-Azhar, ktorá je najdôležitejším strediskom sunnitskej islamskej teológie.
Dnes celebroval omšu na štadióne vzdušných síl egyptskej armády na predmestí Káhiry, na ktorej sa podľa tlačovej agentúry AP zúčastnilo približne 15.000 egyptských katolíkov. Po odchode zo štadióna sa zastavil v rímskokatolíckom seminári na predmestí Káhiry, kde povedal stovkám egyptským katolíckym kňazom, aby sa prestali sťažovať na výzvy, ktorým čelia, a namiesto toho usilovali o harmóniu a dialóg. Vyzval ich, aby svojich veriacich viedli a nenechali sa zdeptať pesimizmom a sklamaním.
Zo seminára odišiel rovno na letisko.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.