Vatikán (HSP/TK KBS/RV CZ/Foto:TK KBS)
 
“Školské roky sú krásne, ak nám pomáhajú učiť sa priateľstvo, byť štredrými v dávaním bez očakávania náhrady, tak ako žil brat Salvador,” napísal pápež v liste deťom z Pollenzy v provinncii Macerata v strednom Taliansku. Odpovedal im na otázky, na ktorých deti stvárnili Františkove priateľstvo s rehoľným bratom Salvadorom Mura, ktorý bol v jeho vodičom v Argentíne.

Ilustračné foto

“Nosím v srdci spomienku na jeho oddanosť a jednanie, ktoré budilo veľkú dôveru. Tiež pre vás – dodáva Svätý Otec – je veľmi dôležité uchovať si spomienku na tých, ktorí vám dali dobrý príklad, ako byť svedkami radosti z Evanjelia.”
Pápež František vo svojom liste spomína tiež prvé sväté prijímanie, ku ktorému deti za tri týždne pristúpia. “Vždy, keď prijímame Eucharistiu – píše pápež František – pripodobňujeme sa stále viac Ježišovi, stávame sa ako On. Eucharistia je tak dôležitá, pretože sa stávame tým, čo priijímame. Aby k tomu mohlo dôjsť, musíme klopať na srdce Pána Ježiša a prosiť ho predovšetkým o odpustenie. A Ježiš vždy odpúšťa a nikdy neprestane.”
Salvador Mura bol jezuitský rehoľný brat. Argentínčan talianskeho pôvodu. S budúcim pápežom Františkom ho spájalo zvláštne priateľstvo z obdobia, keď bol ešte provinciálom argentínskych jezuitov. Brat Mura zomrel vlani v decembri v Ríme. Pápež František vtedy prišiel na jezuitskú generálnu kúriu, aby sa pomodlil pri rakve zosnulého priateľa. Deti z Pollenze sa o ňom dozvedeli vďaka svojej učiteľke náboženstva, ktorá argentínskeho rehoľníka dobre poznala.
 

Príspevok Pápež napísal deťom v strednom Taliansku: Klopte na srdce Pána Ježiša zobrazený najskôr Hlavné správy.