Vatikán 26. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Pápež František vo svojom príhovore vyzval modliť sa aj za stovky záchranárov

Pápež František dnes vyjadril sústrasť ruskému ľudu i pozostalým po obetiach leteckého nešťastia v Rusku, kde sa v nedeľu krátko po štarte v Soči zrútilo lietadlo s 92 osobami na palube.

Na snímke pápež FrantišekNa snímke pápež František

V príhovore k tisícom ľudí, ktorí sa zišli na Námestí sv. Petra, aby si pripomenuli sviatok sv. Štefana – prvého kresťanského mučeníka -, pápež poznamenal, že medzi obeťami pádu lietadla boli aj členovia ruského vojenského umeleckého súboru Alexandrovovci, ktorý v roku 2004 vystupoval vo Vatikáne pred pápežom Jánom Pavlom II.

František vo svojom príhovore vyzval modliť sa aj za stovky záchranárov, ktorí sa v oblasti Čierneho mora zapojili do pátrania po telách obetí a troskách lietadla.

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 smerovalo v nedeľu na ruskú leteckú základňu Humajmím v sýrskej provincii Lázikíja, keď sa krátko po vzlietnutí z letiska v Soči zrútilo do Čierneho mora. Medzi pasažiermi sa nachádzali desiatky spevákov súboru Alexandrovovci, ale aj novinári a vojaci.

Ruská Federálna bezpečnostná služba dnes informovala, že hlavnými pracovnými verziami príčin pádu lietadla ministerstva obrany z 25. decembra je “prítomnosť cudzích predmetov v motore, zlá kvalita paliva, ktorá mohla viesť k strate výkonu a zlyhaniu motorov, chyba pilota a technická porucha lietadla.”

FSB súčasne oznámila, že nateraz neboli zistené žiadne príznaky či fakty o tom, že na palube lietadla sa odohral teroristický útok alebo diverzia.

FSB podľa agentúry Interfax potvrdila, že sa našli očití svedkovia pádu lietadla. Vyšetrovatelia majú podľa FSB k dispozícii aj videozáznam tragickej udalosti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.