Vatikán 11. júna 2019 (HSP/TK KBS/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)

Pápež František zvolal do Vatikánu schôdzku vatikánskych diplomatov. Stretnutie sa uskutoční v dňoch 12. – 15. júna. Podobné stretnutie sa uskutočnilo aj rokoch 2013 a 2016

Ilustračné foto

Na stretnutí sa zúčastní 103 pápežských diplomatov, 98 z nich sú apoštolskí nunciovia a päť zvyšných stáli pozorovatelia, oznámil vatikánsky hovorca Alessandro Gisotti. Prípravu a koordináciu akcie zveril pápež Sekcii štátneho sekretariátu pre diplomatický personál Svätej stolice. Na záverečný deň bolo pozvaných aj 46 emeritných nunciov. Trinásteho júna prijme účastníkov stretnutia pápež František.

V programe sú ďalej dve stretnutia s predstaviteľmi štátneho sekretariátu, konferencia venovaná aktuálnym otázkam v cirkvi, medzinárodná spolupráca a medzináboženský dialóg. Niektoré pracovné zasadnutia budú prebiehať v skupinách rozdelených podľa svetadielov. Diplomati sa tiež stretnú s predstaviteľmi úradov Rímskej kúrie a s veľvyslancami akreditovanými pri Svätej stolici.

V piatok 15. júna budú pápežskí reprezentanti koncelebrovať s pápežom Františkom pri svätej omši v Dome sv. Marty. V pápežskej rezidencii schôdzku ukončí spoločný obed so Svätým Otcom.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj