Vatikán 31. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Pápež František vyhlásil, že mladá generácia sa utápa v beznádeji a migrácii

Pápež František v dnešnom koncoročnom posolstve vyzval svetových lídrov, aby sa viac venovali problému nezamestnanosti mladých ľudí. Vyhlásil, že mladá generácia sa utápa v beznádeji a migrácii.

Pápež František počas celebrovania ďakovnej pobožnosti na konci roka pri príležitosti príchodu Nového roka v Bazilike Sv. Petra vo VatikánePápež František počas celebrovania ďakovnej pobožnosti na konci roka pri príležitosti príchodu Nového roka v Bazilike Sv. Petra vo Vatikáne

Pápež František (80) v rámci svojho posledného tohtoročného verejného vystúpenia, a to na večernej bohoslužbe v Bazilike svätého Petra, uviedol, že dvere musia byť mladým ľuďom otvorené, “aby mohli snívať a bojovať za svoje sny”.

“Predurčili sme našich mladých ľudí k tomu, že nemajú žiadne miesto v spoločnosti, pretože sme ich pomaly vytlačili na okraj verejného života,” uviedol pápež.

Podľa neho má svet voči mladým ľuďom “dlh”, pretože boli zbavení “dôstojnej a skutočnej práce”, ktorá by im umožnila začleniť sa do spoločnosti. Namiesto toho ich svet predurčil na “klopanie na dvere, ktoré väčšinou zostávajú zatvorené”, dodal pápež František.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.