Pápež František si pripomína 47. výročie kňazstva, v sobotu oslávi 80 rokov

Vatikán 14. decembra 2016 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Včera deň si Svätý Otec František pripomenul deň, keď prijal sviatosť kňazstva. Bolo to pred 47 rokmi, keď ho 13. decembra 1969 vysvätil arcibiskup argentínskej Córdoby Ramón José Castellano. Na sociálnej siete sa dnes Svätý Otec podelil s nasledovným prianím: „Prial by som si dnes, aby si dnes každý spomenul svoj vlastný životný príbeh, dary prijaté od Pána.“

Na snímke pápež František Na snímke pápež František

Pápež František už o štyri dni oslávi svoje osemdesiate narodeniny. Narodil sa 17. decembra 1936 v Buenos Aires.

Pápeža čaká v deň narodenín program, v ktorom nebudú chýbať ani bežné pracovné povinnosti. Ráno o 8.00 bude predsedať svätej omši v kruhu kardinálov, ktorí sídlia v Ríme. Miestom slávenia tentoraz nebude kaplnka Domu sv. Marty, ale čerstvo zreštaurovaná kaplnka v Apoštolskom paláci označovaná ako Cappella Paolina. Zdobia ju po stranách Michelangelove nástenné výjavy „Obrátenie sv. Pavla“ a „Ukrižovanie sv. Petra“.

V rámci dopoludnia Svätý Otec prijme na súkromných audienciách prezidenta Malty, ďalej prefekta Kongregácie pre biskupov, biskupa jednej zo švajčiarskych diecéz a komunitu Nomadelfia, ktorá sa v strednom Taliansku venuje najmä sirotám a má za sebou pohnutú históriu.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.