Vatikán/Damask 12. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Pápež František adresoval list sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, ktorý dnes najvyššiemu sýrskemu predstaviteľovi odovzdal veľvyslanec Svätej stolice v Sýrii, kardinál Mario Zenari.

Na snímke pápež FrantišekNa snímke pápež František

O obsahu listu nuncius neprezradil ani najmenšie podrobnosti. Talianske médiá však priniesli informácie, podľa ktorých sa v liste odsudzuje akákoľvek forma násilia a extrémizmu. Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi podľa rovnakých zdrojov žiada od všetkých strán zainteresovaných na sýrskom konflikte, aby sa intenzívnejšie angažovali za ukončenie vojny a obnovenie mieru v krajine.

Iba v nedeľu pápež v rámci tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne dôrazne vyzval na mier v sýrskom Aleppe.

“Apelujem na vedomie zodpovednosti všetkých, aby prijali rozhodnutie v prospech civilizovanosti”. Znamená to “nie” ničeniu a “áno” mieru, podporu ľuďom v Aleppe a v Sýrii, vyhlásil a súčasne upozornil, že neslobodno zabúdať na utrpenie rodín, detí, skôr narodených a chorých v Aleppe. Osobne sa modlí každý deň za ľudí v obliehanom meste.

Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi varoval pred nebezpečenstvom zvykania si na správy o vojne a ničenie v Sýrii a dodal: “Sýria je krajinou s bohatými dejinami a kultúrou. Nemôžeme akceptovať, že by sa to v dôsledku vojny malo spochybniť,” podčiarkol.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.