Pápež František prijal členov nadácií, ktoré podporujú švajčiarsku gardu

Vatikán/Švajčiarsko 26. septembra 2017 (HSP/RV/TK KBS/Foto:TK KBS)

Svätý Otec sa hneď v úvode poďakoval členom nadácie za spoluprácu
Pápež František v pondelok prijal členov dvoch švajčiarskych nadácií, ktoré ekonomicky, materiálne a technicky podporujú Pápežskú švajčiarsku gardu. Pri tejto príležitosti tiež oficiálne inaugurovali svoje nové sídlo v Ríme.
Na snímke pápež František s členmi nadácie

Svätý Otec sa na úvod svojho krátkeho príhovoru poďakoval za spoluprácu nadácií so zborom Švajčiarskej gardy, ich vedením a s vatikánskymi kompetentnými autoritami. „Prostredníctvom vášho diela vydávate konkrétnym spôsobom svedectvo o evanjeliových ideáloch“ a pre švajčiarsku spoločnosť „predstavujete príklad bratstva a podelenia sa,“ uviedol pápež František a pokračoval:
„Ďakujem vám za všetko, čo robíte v prospech mnohých mladých Švajčiarov, ktorí sa rozhodujú stráviť niekoľko rokov svojho života v službe Cirkvi a Svätej stolice. Je to pre mňa príležitosť zopakovať, že ich diskrétna, profesionálna a nezištná prítomnosť je veľmi cenená a potrebná pre dobrý priebeh aktivít Vatikánu.“ Cirkev si dnes vo Švajčiarsku tiež pripomína 600 rokov od narodenia sv. Mikuláša z Flüe, jedného z troch patrónov Švajčiarskej gardy.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.