Rabat 30. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fadel Senna/Pool Photo via AP)
 
Pápež František priletel v sobotu do Maroka na návštevu, počas ktorej sa má stretnúť s poprednými moslimskými predstaviteľmi krajiny a s migrantmi, informovala agentúra AFP. Hlava katolíckej cirkvi má v nedeľu odslúžiť svätú omšu pre tamojšiu katolícku komunitu

Pápež František (uprostred vľavo) a marocký kráľ Mohammed VI. (uprostred vpravo) sa rozprávajú počas ich stretnutia v Rabate 30. marca 2019

Lietadlo s pápežom pristálo v hlavnom meste Rabat v sobotu popoludní. Františka privítal kráľ Muhammad VI. Je to prvá návšteva svätého otca v krajine od príchodu Jána Pavla II. v roku 1985, pripomína AFP.
Pápežova návšteva Maroka, ktorého pozval Muhammad VI., má byť podľa marockých úradov súčasťou misie na “rozvoj dialógu medzi náboženstvami”.
Zlepšenie vzťahov katolíckej cirkvi s ostatnými náboženstvami je jednou z priorít svätého otca, ktorého pôsobenie v úrade je poškvrnené sériou obvinení zo sexuálneho zneužívania detí kňazmi.
V Maroku je štátnym náboženstvom islam. Náboženská pluralita je však podľa marockých úradov zakotvená v ústave krajiny a takisto je zaručená sloboda vyznania.
Pápež začiatkom februára v rámci historicky prvej návštevy hlavy katolíckej cirkvi na Arabskom polostrove navštívil Spojené arabské emiráty (SAE), kde sa stretol s korunným princom SAE – šejkom Muhammadom ibn Zajdom Nahajánom.
 
Príspevok Pápež František pricestoval na návštevu Maroka zobrazený najskôr Hlavné správy.