Rím 26. júna 2018 (HSP/TK KBS/RV/Foto:PrintScreen:Vatikan)
 
Svätý Otec František sa v nedeľu 24. júna podvečer vybral z Vatikánu do okrajovej časti na juhu Ríma. Svojou návštevou prekvapil asi dve stovky členov organizácií na pomoc ťažko znevýhodneným osobám.

Pápež František prekvapil návštevou organizácie na pomoc znevýhodneným

Nadácia Anffas a Kooperatíva Osa sa snažia pomôcť rodičom znevýhodnených detí odpovedať na otázku: „Kto sa bude starať o moje znevýhodnené dieťa, keď tu už nebudem, alebo už nebudem vládať?“ Ich projekt solidárneho bývania pre znevýhodnených využíva okolo 50 tisíc osôb v rámci celého Talianska.
Pápež František, ktorý sa počas svojej dvojhodinovej návštevy zoznámil so spomenutými iniciatívami, sa na záver poďakoval za „sviatočný zážitok v rodinnej atmosfére“ a všetkých povzbudil aby „verili v sny a v krásu života v spojení s Pánom.“
Národná nadácia Anffas Onlus bola založená v roku 1984 samotnými rodinami s cieľom pomôcť svojim znevýhodneným členom pri rozhodovaní sa ako žiť, kde a spolu s kým bývať, keď už nebudú mať viac po svojom boku rodičov alebo príbuzných. Snaží sa realizovať primerané štruktúry a služby, načúvajúc prianiam samotných znevýhodnených.
 
Príspevok Pápež František prekvapil návštevou organizácie na pomoc znevýhodneným zobrazený najskôr Hlavné správy.