Pápež František počas veľkonočnej vigílie pokrstil migranta z Nigérie

Vatikán 1. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)
 
Pápež František na Bielu sobotu predsedal veľkonočnej vigílii v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Počas nej udelil krst ôsmim veriacim, vrátane nigérijského migranta. Informovala o tom agentúra AP.

Na snímke pápež František

John Ogah, žobrák pochádzajúci z Nigérie, sa stal v Taliansku hrdinom po tom, ako minulý rok holými rukami odzbrojil zlodeja unikajúceho zo supermarketu v Ríme. Počas príprav na svoj krst Ogah údajne požiadal policajta, ktorý mal na starosti vybavovanie jeho papierov na legálny pobyt v krajine, aby sa stal jeho krstným otcom.
Pápež František vstúpil v sobotu večer do tichej a potemnenej baziliky s iba jedinou sviečkou. Tá spolu s modrými svetlami po stranách uličky dodávala scéne tajomnú atmosféru.
Vo svojej sobotňajšej kázni pápež vyzval katolíkov, aby nezostali paralyzovaní a ozvali sa, keď stoja tvárou v tvár nespravodlivosti. Naliehal na katolíkov, aby “opustili” svoje rutiny a dovolili Bohu “vstúpiť”.
Veľkonočná vigília každoročne pripomína čas medzi ukrižovaním Ježiša Krista na Veľký piatok a jeho vzkriesením na Veľkonočnú nedeľu.
Práve na Veľkonočnú nedeľu, bude pápež celebrovať slávnostnú omšu Zmŕtvychvstania Pána, po ktorej udelí požehnanie Mestu a svetu (Urbi et orbi) z centrálneho balkóna Baziliky sv. Petra.
 
Príspevok Pápež František počas veľkonočnej vigílie pokrstil migranta z Nigérie zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)