Vatikán 27. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

S cieľom zvrátiť protimigračné nálady šíriace sa v USA, Európe i inde vo svete spustil dnes pápež František dvojročnú kampaň zameranú na šírenie aktivizmu a povedomia o situácii migrantov. Píše o tom agentúra AP
Na snímke pápež František

Kampaň vyzýva ľudí, aby migrantov vnímali nielen z pohľadu štatistík zahalených negatívnymi stereotypmi, ale aby sa s nimi aj skutočne stretávali a načúvali ich príbehom.
Pápež František, ktorý je sám synom talianskych migrantov v Argentíne, spustil zmienenú kampaň dnes počas svojej pravidelnej stredajšej audiencie.
Jednotlivcov a vlády vyzval, aby – podobne ako Ježiš – vítali migrantov s otvoreným náručím a pomohli im zdieľať ich osud. Pápež pripomenul, že migrantov poháňa nádej na lepší život, ktorá je kresťanskou cnosťou. Vyzval preto prijímajúce krajiny, aby túto nádej šírili.
“Bratia, nebojte sa šíriť cestu. Nebojte sa šíriť nádej,” odkázal pápež veriacim.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.