Vatikán/Taliansko 23. augusta 2017 (HSP/TK KBS/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)

Svätý Otec František formou krátkeho listu pozdravil zasadnutie Synody metodistických a valdénskych cirkví, ktoré sa začalo 20. augusta v Torre Pellice pri Turíne. Spolu s „bratským a srdečným pozdravom“ ich uistil o svojej modlitbe. Pripomenul ich predchádzajúce vzájomné stretnutia v Turíne a v Ríme, ako aj predtým v Argentíne.
Na snímke pápež František

Zástupcom metodistických a valdénskych spoločenstiev Talianska pápež František zaželal, aby ich oduševňovala radosť z vedomia, že stoja pred Kristovou tvárou. „Jeho pohľad, ktorý sa k nám skláňa, je zdrojom nášho pokoja, pretože nám dáva cítiť sa milovanými deťmi Otca a dáva nám novým spôsobom vidieť iných, svet a dejiny“, píše v liste Svätý Otec.
Pápež František v liste hovorí aj o Ježišovej túžbe, aby mohol vidieť svojich učeníkov v plnej jednote:
„Kráčať k plnej jednote, s pohľadom nádeje, ktorý uznáva prítomnosť Boha, ktorý je silnejší než zlo, je veľmi dôležité. Je to tak predovšetkým dnes, vo svete poznačenom násilím a strachom, rozbitosťou a ľahostajnosťou, kde egoizmus presadzovania sa na úkor druhých zatieňuje jednoduchú krásu pohostinnosti, vzájomného delenia sa a lásky. Ale naše kresťanské svedectvo nesmie ustúpiť logike sveta: spoločne si pomáhajme v rozhodnutí žiť logikou Krista!“
Synoda metodistických a valdénskych cirkví na svojom každoročnom stretnutí preberá širokú paletu otázok, od 500. výročia reformácie a ekumenických otázok až po migráciu, sociálne výzvy a bioetické otázky, ako aj problematiku chápania manželstva a rodiny, ku ktorej tieto cirkvi v poslednej dobe zaujali postoj výrazne odlišný od učenia Katolíckej cirkvi.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.