Pápež František kritizoval intrigovanie a skupinky vo Vatikáne

Vatikán 21. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Claudio Peri)

Ľudia pracujúci vo vatikánskej správe by mali byť lojálni pápežovi a mali by sa vyhýbať intrigám a “skupinkovaniu”, povedal vo štvrtok pápež František v tradičnom výročnom prejave k členom Rímskej kúrie pri príležitosti Vianoc.
Na snímke pápež František

Pápež, ktorý čelí silnému odporu voči presadzovaným administratívnym a cirkevným reformám, využil už aj v predchádzajúcich rokoch svoje výročné prejavy na kritiku korupcie a zneužívania moci vo Svätej stolici, pripomenula agentúra DPA.
Hlava Vatikánu v úvode svojho prejavu citovala slová vatikánskeho štátnika Xaviera de Méroda z 19. storočia: “Vykonávať reformy vo Vatikáne je ako čistiť egyptskú sfingu zubnou kefkou.”
Predstavitelia Vatikánu musia “prekonať mentalitu šialeného a degeneratívneho intrigárčenia a skupinkárenia, ktorá je – napriek všetkým ospravedlneniam a dobrým úmyslom – v skutočnosti rakovinou vedúcou k sledovaniu vlastných záujmov”, varoval pápež.
František pred členmi kúrie dodal, že musia existovať obojsmerné “antény”, ktoré “verne vysielajú vôľu pápeža a (ich) nadriadených”, ako aj odovzdávajú vonkajšie signály rímskemu biskupovi, aby mu umožnili “efektívnejšie vykonávanie povinností”.
Pápež ďalej odsúdil “zradcov dôvery, ktorí sa nechali skorumpovať ctižiadostivosťou a márnomyseľnosťou”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)