Pápež František hostí tisícky chudobných z celej Európy

Vatikán 19. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Andrew Medichini)

Pápež František pozval v nedeľu tisícky ľudí v núdzi z celej Európy, aby sa zúčastnili svätej omše v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne a neskôr aj slávnostného obeda s ním. Informovala o tom agentúra DPA.
Na snímke pápež František prichádza na obed

Pápež František slávi 1. svetový deň chudobných spoločne so šiestimi až siedmimi tisíckami ľuďmi v núdzi, najmä z Talianska, Francúzska, Španielska, Nemecka a Poľska. Počas celebrovania svätej omše, ktorá sa začala o 10.00 h, pomáhalo pápežovi 12 ľudí – migranti, chudobní či bezdomovci.
Po skončení omše bolo 1500 ľudí v núdzi pozvaných na slávnostný obed s pápežom Františkom vo Vatikáne, ostatní majú obed zabezpečený v rôznych jedálňach, seminároch a cirkevných kolégiách v Ríme.
Pri obede s pápežom v priestoroch Auly Pavla VI. má hostí obsluhovať 40 diakonov rímskej diecézy a približne 150 dobrovoľníkov z farností ďalších diecéz, uviedol na svojej internetovej stránke Vatikánsky rozhlas.
František, ktorý sám seba označuje za “pouličného kňaza”, po svojom zvolení za pápeža v roku 2013 vyjadril želanie, aby sa cirkev stala chudobnou a slúžila chudobným.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Komentujte :)