Sunrise 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Predstavitelia klubu NHL Florida Panthers zareagovali na hurikán Irma, ktorý má zasiahnuť značnú časť Floridy. Klub prenajal lietadlo, ktorým v piatok odleteli hokejisti aj s rodinami z ohrozeného polostrova do Bostonu
Na snímke vľavo hráč Panthers Alexander Barkov

Hráči budú môcť v príprave na novú profiligovú sezónu využiť športový komplex v Springfielde, kde sídli farma “panterov”. Ponuky už využili napríklad brankár Roberto Luongo, kapitán tímu Derek MacKenzie či útočné opory Vincent Trocheck a Aleksander Barkov. Z Floridy sa okrem hráčov evakuovali aj funkcionári a tréneri tímu. Panthers by mali budúci týždeň otvoriť hlavný predsezónny kemp, v závislosti od rozsahu škôd sa rozhodnú, či ho odštartujú na Floride alebo v Springfielde. Turnaj nádejí v rámci nováčikovského kempu, ktorý sa mal uskutočniť na západnom pobreží Floridy v meste Estero, už klub medzičasom zrušil.
“V Springfielde máme vhodné budovy a zariadenia a môžeme tam začať kemp. Veríme, že v Massachusetts strávime iba pár dní a potom budeme môcť odletieť späť domov. Nikto však nevie dopredu odhadnúť, ako sa situácia vyvinie,” povedal pre denník Miami Herald prezident klubu Matthew Caldwell.
Úrady v sobotu nariadili evakuáciu približne 5,6 milióna ľudí v americkom štáte Florida, ktorý by mal v nedeľu ráno miestneho času zasiahnuť mohutný hurikán Irma. Ide o štvrtinu populácie Floridy, takže je to jedna z najväčších evakuácií v dejinách krajiny. Ďalším 540.000 ľuďom nariadili evakuáciu z pobrežia štátu Georgia. Hurikán Irma opäť zosilnel na najvyššiu piatu kategóriu a vyčíňal na polostrove Camagüey na severozápade Kuby, pričom ho sprevádzali nápory vetra s rýchlosťou 260 km/h. Irma, ktorá si doteraz vyžiadala najmenej 24 mŕtvych, v uplynulých dňoch zdevastovala viacero karibských ostrovov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.