Barcelona 19. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Spanish Royal Palace)

Španielsky panovnícky pár navštívil dnes v Barcelone hospitalizovaných zranených po štvrtkovom teroristickom útoku v centre katalánskej metropoly.
Kráľ Filip VI. a kráľovná Letizia sa najskôr v nemocničnom zariadení Hospital del Mar stretli s viacerými pacientmi vrátane detí. Výraz tváre španielskeho panovníka a jeho manželky vyjadroval vážnosť situácie a značné znepokojenie prominentných návštevníkov pacientov.
Na snímke sprava španielsky kráľ Filip VI. a jeho manželka španielska kráľovná Letizia prišli navštíviť zranených po štvrtkovom teroristickom útoku v nemocnici v Barcelone

Ďalšou plánovanou zastávkou panovníckeho páru bola nemocnica Hospital de Sant Pau, v ktorej je v starostlivosti personálu takisto viacero poškodených po vrážaní dodávky do masy ľudí v centre Barcelony.
V barcelonských nemocniciach zostáva podľa dnešnej správy španielskej civilnej ochrany ešte 50 zranených vrátane viacerých cudzincov. Až 12 z hospitalizovaných je naďalej v kritickom stave, 24 má ťažké zranenia, 11 menej vážne a traja ľahké zranenia.
Katalánske úrady dnes informovali, že v zostáva v nemocniciach 54 zranených, pričom stav 12 z nich je kritický. Informovala o tom dnes agentúra AP s tým, že 78 zranených bolo už prepustených do domáceho ošetrenia.
Vláda španielskeho regiónu Katalánsko oznámila, že pozná totožnosť siedmich zo 14 osôb, ktoré zahynuli pri útokoch vozidlami v tamojších mestách Barcelona a Cambrils.
Podľa najnovšieho vyhlásenia, ktoré dnes popoludní priniesla agentúra AP, katalánske úrady identifikovali a potvrdili totožnosť siedmich zo 14 obetí štvrtkových útokov.
Medzi 13 obeťami útoku v Barcelone katalánske úrady identifikovali štyroch Španielov, dvoch Portugalcov a jedného Taliana.
Žena, ktorá zomrela v dôsledku útoku v meste Cambrils z noci na piatok, bola Španielka.
Z vyhlásení predstaviteľov iných vlád a príbuzných podľa AP vyplýva, že pri útoku v Barcelone zahynul aj ďalší taliansky občan, Američan a žena z Belgicka. Španielske médiá tiež informovali o troch usmrtených Nemcoch. Podľa vyhlásenia kanadského premiéra Justina Trudeaua je trinástou obeťou útoku v Barcelone občan Kanady, pričom ďalší štyria Kanaďania utrpeli zranenia. Usmrtení alebo zranení boli ľudia pochádzajúci z 34 rôznych krajín.