Taliansko 31. decembra 2016 (HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

Farár v južnom Taliansku pobúril ľudí po tom čo obliekol Pannu Máriu do moslimskej burky. Do vianočných jasličiek taktiež pridal loď plnú imigrantov  a namiesto Betlehemskej hviezdy tam umiestnil dúhovú vlajku.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Kňaz pôsobiaci v kostole sv. Jachyma a Anny v Juho-talianskom meste Potenza, otec Franco Corbo  sa ocitol  tvárou v tvár rozhnevanému davu demonštrantov, ktorí sa zhromaždili pred jeho kostolom na protest proti jeho provokatívnemu vianočnému Betlehému.

Taliansky kňaz sa ale bránil slovami, že ľudia si to zle vysvetlili a jeho “dielo” nemá slúžiť ako provokácia , ale ako symbol “dialógu medzi náboženstvami”. Informoval o tom portál Breitbart

“Islam je synonymom pre mier a bratstvo,” povedal kňaz a dodal, že islamský terorizmus je “anomália , ktorá nemá nič spoločné s náboženstvom.”

Kňaz Franco Corbo okrem zahalenia panny Márie do moslimskej burky zobrazil sv. Jozefa ako Afrického pastiera v tradičnom moslimskom oblečení. Do pozadia pridal tiež loď s imigrantmi a namiesto Betlehémskej hviezdy tam umiestnil dúhovú vlajku symbolizujúcu LGBTI a iné úchylnosti.

Svätá rodina odetá v islamskom odeve je “výzva k otvorenej mysli”, rovnako ako “posolstvo mieru,” povedal Don Franco. Čo sa týka tých, ktorí spochybňujú jeho rozhodnutie, kňaz uviedol, že ich námietky pochádzajú z “obmedzenosti a formy fundamentalizmu.”

Ako je už zvykom, mainstreamové média takéto “progresívne” činy vrelo vítajú a propagaujú. Výnimkou nie sú ani Talianske média, ktoré popísali tohto kňaza ako “dobrého a  progresívneho pastora so srdcom sa správnom mieste “. Niektoré Talianske osobnosti verejného života však tento krok kňaza odsúdili.

Líder pravicovej ligy severu, Matteo Salvini jednanie kňaza označil za “šialenosť”. “To posledné, čo sme potrebovali je moslimský Betlehém”, napísal Salvini na facebooku.

Po stredajších protestoch veriacich ľudí však farár ustúpil a moslimské postavičky v jasličkách vymenil za tradičné .

Samuel Gdovin