Diana Mórová, Hana Gregorová, Mirka Partlová či Zuzana Vačková. Nielen tieto štyri herečky, ale ale aj ďalšie „staré známe“ tváre z Paneláku sa 29. marca vrátia k fanúšikom. JOJ-ka ponúkne jednu sériu obľúbeného programu, čo obnáša 36 nových častí. Namiesto dennej periodicity sa však k divákom dostane len raz týždenne, každú stredu televízia odvysiela dve časti po sebe.

„Pred necelými dvoma rokmi sa Panelák skončil a jeho návrat sme vtedy neplánovali. Prišlo to spontánne, termínovo jeho návrat presne naplánovaný nebol. Čakali sme na správny okamih a ja dúfam, že sme spustenie Paneláka správne odhadli,“ opisuje Kraus a pokračuje: „Seriál sme končili najmä kvôli tomu, že s postavami, ktoré v ňom hrali, sme sa dostali do situácie, kedy sme ich už nevedeli nikam posunúť. Aj preto nás čakala výrazná obmena hercov, s mnohými sme sa rozlúčili, mnohé nové divákom predstavíme.“

A kto sú seriáloví nováčikovia? Ženské fanúšičky Paneláka sa môžu tešiť na herca Mila Kráľa, ktorý si zahrá výraznú mužskú postavu. „Ako sa dá podľa mojej fyzionómie vyčítať, postava bodygarda je ako šitá na mňa,“ vtipne opísal svoju rolu. Novú dvojicu stvárnia Lucia Lapišáková a Marcel Ochránek. Žiarlivosť, nevera a kríza vzťahu – to bude novú seriálovú rodinu „prenasledovať počas prvej série.

Panelákový nováčik - Milo Kráľ.

Panelákový nováčik – Milo Kráľ. Autor: JOJ

Nová dôchodcovská dvojica sa objaví v podaní hercov Vlada Černého a Hany Letkovej. Panelákovú zostavu oživí aj Lujza Garajová Schrameková ako svojská zubárka Timea, pribudne český herec David Prachař.

Panelákoví nováčikovia - Vlado Černý a Hana Letková.Panelákoví nováčikovia – Vlado Černý a Hana Letková.
Autor: JOJ

S Božidarou Turzonovovou sa diváci v novej sérii Paneláka už nestretnú, chýbať bude aj Zuzana Mauréry či Ján Koleník. „Volal som väčšine hercov, s ktorých postavami sme sa rozlúčili, ale telefonát s pani Turzonovovou bol pre mňa najťažší. Mrzelo ma, že s postavou pani Janky sme sa v novej sérii rozlúčili, ale aj vzhľadom na úmrtie pána Juraja Slezáčka sme sa rozhodli pre tento krok. Ona naše rozhodnutie zobrala veľmi profesionálne a uistila ma, že nám drží palce.“

Zaujímavosti o seriáli Panelák

  • prvá kamerová skúška bez kostýmov a scény prebehla 9. januára 2008
  • prvá séria seriálu začala TV JOJ vysielať 18. februára 2008
  • v priebehu pätnástich sérií sme dovedna odvysielali 1309 častí
  • v seriáli si zahralo okolo 700 hercov a viac ako tisíc komparzistov
  • denne sa nakrúca priemerne 10 hodín, od 7.00 hod. ráno
  • 6× do týždňa sa seriál nakrúca v ateliéri na Kolibe a 4× týždenne v exteriéroch
  • prvá klapka pokračovania Paneláku padla 20. januára 2017