Belehrad 11. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:flickr)
 

Pamätník Jurijovi Gagarinovi sa objavil v Belehrade. Busta je umiestnená na príliš veľkom podstavci a celá pamiatka je veľmi záhadná. Kozmonaut je viditeľný len z diaľky, alebo ako niektorí uštipačne dodávajú, iba z vesmíru.

Na snímke Yuri Gagarin

Neobvyklý pamätník Gagarinovi bol nainštalovaný v srbskom hlavnom meste na ulici pomenovanej po ruskom kozmonautovi. Pamätník má podivné rozmery, malá hlava astronauta stojí na podstavci ľudskej veľkosti. Vzhľadom k vysokému podstavcu je bustu ťažko vidieť zo zeme. Užívatelia sociálnych sietí kritizovali nielen autora pamätníka, ale i tých, ktorý inštaláciu koordinovali.
 

V komentároch pod fotografiou na Twitteri sa objavil nápad, že Gagarinova busta bola umiestnená v takej výške, aby ju neukradli. Ďalším predpokladom je, že zbytok tela sa skrýva práve v podstavci pamätníka a chráni astronauta pred vetrom.
 

„Nakoľko musíte byť absurdný, aby ste navrhol podstavec desaťkrát väčší než hlava a nakoľko musíte byť nenormálny, aby ste nainštalovali pamätník Jurijovi Gagarinovi v Belehrade.”
 

„Viem, čo bolo zdrojom inšpirácie pre pamätník Jurijovi Gagarinovi. Skopírovali stredoveké zariadenie pre mučenie, železné dievča.”
 

„Des. Ďakujem.”
 

„Narodenie Gagarina”
 

„Nový pamätník Gagarinovi!”
 

„Niekto sa díva zhora…”
 

„Pamätník Gagarinovi v mojej izbe.”
 

 
Príspevok Pamätník Gagarinovi v Belehrade si treba asi ísť pozrieť z vesmíru. Nevydarené dielko provokuje zobrazený najskôr Hlavné správy.