Palestínsky prezident Abbás bude predsedať hnutiu Fatah ďalších päť rokov

Ramalláh 29. novembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás bude aj ďalších päť rokov zastávať funkciu predsedu palestínskeho hnutia Fatah. Ako dnes informovala agentúra AP, jednohlasne o tom rozhodli účastníci zjazdu hnutia, ktorý sa začal dnes v predjordánskom meste Ramalláh.

Na snímke palestínsky prezident Mahmúd AbbásNa snímke palestínsky prezident Mahmúd Abbás

Päť dní trvajúci zjazd Fatahu by podľa očakávaní mal viesť k posilneniu pozícií jeho súčasného vedenia a predsedu Mahmúda Abbása.

Ako informovala agentúra AP, delegáti budú rozhodovať o zložení dvoch kľúčových výborov – revolučného a ústredného. Predpokladá sa, že vo vedení hnutia sa objavia noví politici, čo sa interpretuje ako pokus zmariť ambície Abbásovho rivala Muhammada Dahlána.

V exile žijúci Dahlán je známy svojimi kontaktmi s Egyptom, Spojenými arabskými emirátmi a ďalšími krajinami blízkovýchodného regiónu. Práve politici z týchto štátov v poslednom čase na Abbása naliehali, aby uviedol Dahlána do riadiacich štruktúr hnutia. Abbás sa namiesto toho rozhodol pre vnútrostranícke voľby, a to bez Dahlánovej účasti.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.