Jeruzalem 19. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:twitter)
 

Autobus naložený izraelskými vojakmi sa stretol s Palestíncami v utečeneckom kempe Kalandia na Západnom brehu potom, čo vozidlo prišlo do tohoto kempu, údajne náhodou. Minimálne traja vojaci boli zranení, potvrdili izraelské ozbrojené zložky.

Záber z videa

Palestínci údajne začali hádzať kamene na izraelské vozidlo potom, čo prišlo do tábora, ktorý sa nachádza medzi Jeruzalemom a Rámaláhom. Minimálne jedna dôstojníčka bola zranená kameňom, informovali Jerusalem Post. Noviny informovali, že „záchrana vojakov” bola na ceste.
Incident bol ozbrojenými silami krajiny potvrdený na Twiteri: „Pred niekoľkými okamihmi autobus IDF (izraelská armáda — red.) náhodou vstúpil do utečeneckého tábora Kalandia južne o Rámaláhu. Okolo vozu sa zhromaždil dav, ktorý hádzal kamene. Výsledkom bolo zranenie jedného dôstojníka a dvoch vojakov,” stojí vo vyjadrení.
Podľa izraelskej armády vojaci strieľali do vzduchu, „aby rozohnali dav” predtým, než opustili tábor. Dvaja zranení vojaci boli na mieste ošetrení, ďalší bol odvezený do nemocnice, stojí vo vyhlásení.
 

 

Príspevok Palestínci kameňovali zatúlaný autobus s izraelskými vojakmi zobrazený najskôr Hlavné správy.