Ramalláh 21. júla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Darko Vojinovic)

Palestínsky prezident Mahmúd Abbás dnes uviedol, že Palestínska samospráva preruší styky s Izraelom na všetkých úrovniach. Informovala o tom agentúra AP.
Palestínsky prezident Mahmúd Abbás

“V mene palestínskeho vedenia oznamujem pozastavenie všetkých kontaktov s okupačnou mocou (Izraelom) na všetkých úrovniach, kým Izrael nezruší všetky svoje opatrenia voči palestínskemu ľudu, Jeruzalemu a najmä mešite al-Aksá a nebude ctiť status quo a právny štatút mešity al-Aksá,” povedal Abbás podľa agentúry DPA po mimoriadnom zasadnutí palestínskeho kabinetu.
Abbás tiež vyzval Izrael, aby v nedeľu odstránil detektory kovov na vstupoch do mešity a umožnil prístup moslimom k tomuto posvätnému miestu.
Doterajšie ozbrojené zrážky medzi palestínskymi demonštrantmi a izraelskými bezpečnostnými silami, ku ktorým došlo dnes v izraelskej metropole Jeruzalem a jej okolí si vyžiadali životy troch Palestínčanov.
Protesty Palestínčanov v Jeruzaleme a Predjordánsku vyvolalo rozhodnutie izraelskej vlády nainštalovať na vstupoch na Chrámovú horu v Jeruzaleme rámové detektory kovov. Ide o bezpečnostné opatrenie, ktoré si podľa Izraela vynútil útok trojice izraelských Arabov na príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek z minulého piatka.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.