Pakistanského expremiéra Šarífa po návrate do krajiny okamžite zatkli

Islamabad 14. júla 2018 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)
 
V Pakistane zatkli v piatok okamžite po návrate z Londýna bývalého premiéra Naváza Šarífa, ktorého súd nedávno v neprítomnosti odsúdil za korupciu, informuje agentúra DPA

Na snímke Naváz Šaríf

Expremiéra spolu s jeho dcérou Marjam vzali do väzby hneď po pristátí lietadla prichádzajúceho z Abú Zabí na letisku vo východopakistanskom meste Láhaur, oznámil hovorca miestneho protikorupčného orgánu.
Oboch následne špeciálnym letom previezli do hlavného mesta Islamabad, odkiaľ budú vzatí do väzby do zariadenia s najvyšším stupňom stráženia v meste Rávalpindí, spresnil pre DPA iný zdroj zo spomínaného úradu. Pred uväznením ich prezrie štvorčlenný lekársky tím.
Polícia pred Šarífovým návratom zasahovala v Láhaure a pozatýkala desiatky stúpencov jeho strany Pakistanská moslimská liga (PML-N), aby im zabránila vítať ho na miestnom letisku. Smerom k letisku pochodovali desaťtisíce jeho stúpencov, ale napokon svojho lídra vítali len niektorí z nich. V pohotovosti v Láhaure bolo najmenej 15.000 príslušníkov polície a 4000 členov polovojenských jednotiek.
Najvyšší súd Šarífa vlani v júli zbavil funkcie. Minulý týždeň bol v neprítomnosti odsúdený na desať rokov väzenia. Očakáva sa, že sa voči rozsudku odvolá a požiada o prepustenie na kauciu. Šarífova dcéra Marjam bola za korupciu odsúdená na sedem rokov väzenia. Šarífov zať si v súčasnosti odpykáva ročné väzenie.
Škandál Panama Papers v roku 2015 odhalil, že niekoľko Šarífových detí malo prepojenie na offshorové spoločnosti, ktoré boli údajne využívané na odliv prostriedkov a nákup aktív – vrátane luxusných bytov v Londýne. Jeho rodina však tvrdí, že inkriminované nehnuteľnosti nadobudla v 90. rokoch legálne.
 
Príspevok Pakistanského expremiéra Šarífa po návrate do krajiny okamžite zatkli zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)