Islamabad 25. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Maxpixel)

Len niekoľko hodín pred štvrtkovými protivládnymi protestmi zadržala pakistanská polícia stovky prívržencov opozície. Informovala o tom agentúra DPA. Polícia skoro ráno zlikvidovala protestný tábor opozičnej strany Pakistanská moslimská liga v meste Láhaur a zadržala tam desiatky aktivistov. K ďalším zatknutiam malo dôjsť aj v iných mestách v provincii Pandžáb

Ilustračné foto

Protesty zvolala strana bývalého premiéra Naváza Šarífa, ktorý bol odsúdený za korupciu a trest si odpykáva vo väzení. Štvrtkové demonštrácie sa majú konať vo viacerých pakistanských mestách rok po vlaňajších parlamentných voľbách, ktoré opozícia označuje za zmanipulované.

Šarífova dcéra Marjam na Facebooku označila hromadné zatýkanie stúpencov opozície za “fašistickú taktiku vlády, ktorá má strach z protestov”.

Po vlaňajších voľbách sa premiérom Pakistanu stal Imran Chán. Ako píše DPA, v krajine už niekoľko mesiacov rastie nespokojnosť s jeho vládou. Chán totiž prisľúbil oživenie hospodárstva a vytvorenie nových pracovných miest. V krajine však narastá inflácia a zvýšili sa i ceny plynu a benzínu.

Počas uplynulých týždňov sa konali protesty podnikateľov. Novinárske zväzy zase usporiadali protestný “čierny deň” proti silnejúcej cenzúre a znižovaniu počtu pracovných miest v mediálnej sfére.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj