Láhaur 14. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-B.K. Bangash)

Trhoviská a obchody na veľkej časti územia pakistanskej provincie Pandžáb sú dnes zatvorené na znak smútku za 13 osobami usmrtenými pri pondelňajšom teroristickom útoku v meste Láhaur

K odpáleniu bomby samovražedným útočníkom, ktorý tiež spôsobil takmer 60 ľuďom zranenia, sa hlási odštiepenecká frakcia hnutia Taliban.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Polícia informovala, že ďalšími reakciami na tento čin boli napoly spustené vlajky na vládnych budovách či bojkot súdnych konaní zo strany právnikov.

Terčom útočníka boli policajti sprevádzajúci lekárnikov, ktorí v Láhaure demonštrovali proti zmenám v zákone o cenách liekov. Zodpovednosť za odpálenie bomby priznala skupina Džamáatul Ahrár, podľa ktorej išlo o pomstu za operácie pakistanskej armády proti militantom v kmeňových oblastiach blízko hraníc s Afganistanom.

Siedmim spomedzi usmrtených policajtov vrátane dvoch vyšších dôstojníkov usporiadali dnes oficiálne pohreby.

Láhaur je administratívnym centrom Pandžábu, najväčšej a najbohatšej provincie Pakistanu, ktorý v posledných rokoch zápasí s násilím zo strany moslimských fundamentalistov a zločineckých gangov. Situácia v Pandžábe je však tradične pokojnejšia než v iných častiach šiestej najľudnatejšej krajiny sveta.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.