Pakistan privítal Trumpovu ponuku pomôcť pri riešení problémov s Indiou

Islamabad 1. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fareed Khan)

Pakistan privítal ochotu novozvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa zohrať úlohu pri riešení problémov medzi Pakistanom a Indiou, uvádza sa v dnešnom vyhlásení pakistanského ministerstva zahraničných vecí

Hovorca ministerstva zahraničných vecí Nafís Zakaríjá dnes uviedol, že pakistanský premiér Naváz Šaríf hovoril s Trumpom telefonicky a zablahoželal mu k víťazstvu v nedávnych prezidentských voľbách.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Podľa vyhlásenia ministerstva zahraničných vecí Trump Šarífovi prisľúbil, že “je pripravený a ochotný zohrať akúkoľvek úlohu”, ktorú bude Pakistan chcieť, aby zohral pri riešení existujúcich problémov.

Trumpov realizačný tím informácie o telefonickom rozhovore medzi novozvoleným americkým prezidentom a pakistanským premiérom nepotvrdil.

Došlo k nemu v čase zvyšujúceho sa napätia medzi Indiou a Pakistanom ohľadom sporného regiónu Kašmír, na ktorý si obe krajiny robia nárok, pripomína agentúra AP.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.