Pakistan posudzuje dumping dolára výmenou za jüan v obchode s Čínou

Islamabad 21. decembra 2017 (HSP/Sputnik/Foto:TAR-Chinatopix via AP)

Pakistanská vláda zvažuje návrh na začatie používania čínskeho jüanu v obchode s Čínou, cituje ministra vnútra Ahsana Iqbal pakistanský anglojazyčný denník Dawn.
Ilustračné foto

“Skúmame používanie jüanov namiesto amerického dolára pre obchod medzi oboma krajinami,” povedal minister médiám po oficiálnom začatí dlhodobého plánu (LTP) pre hospodársky koridor Čína – Pakistan (CPEC).

Dvojstranný obchod medzi Pakistanom a Čínou dosiahol v perióde rokov 2015 až 2016 13,8 miliardy dolárov, čo je desať rokov potom, čo krajina podpísali dohodu o voľnom obchode. Pakistan bude aj naďalej využívať rupiu na domácom trhu, tvrdí Iqbal.
LTP zahŕňa spoluprácu medzi krajinami v oblasti energetiky, infraštruktúry informačných sietí, cestných a železničných spojení, obchodných a priemyselných parkov, cestovného ruchu, poľnohospodárstva a zmierňovania chudoby. Plán bude realizovaný v troch fázach, prvá končí v roku 2020, potom v roku 2025 bude pokračovať ďalšia s dokončením v roku 2030.

Podľa tohto plánu majú krajiny v úmysle rozvíjať spoluprácu na viacerých úrovniach a posilniť politickú koordináciu a tiež vytvoriť a zlepšiť cezhraničný úverový systém a finančné služby. Karáčí a Peking plánujú tiež posilniť režimy menových swapov dvojstranného platobného a zúčtovacieho systému.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)