Addis Abeba 10. marca 2019 (TASR/HSP/Foto: TASR/AP- Mohamed Ali)
 
Lietadlo spoločnosti Ethiopian Airlines so 157 ľuďmi na palube havarovalo v nedeľu ráno krátko po štarte z letiska v Addis Abebe. Stroj mal odletieť do kenskej metropoly Nairobi. Podľa agentúry AP o tom informovali predstavitelia domovského letiska. Na palube boli najmenej dvoja Slováci

Ilustračné foto

V lietadle typu Boeing 737 sa podľa tohto oznámenia nachádzalo 149 cestujúcich a osem členov posádky. Stroj vzlietol o 07.38 h SEČ a havaroval šesť minút po štarte.
Na palube boli najmenej dvaja Slováci. Podľa informácií Pravdy pravdepodobne ide o manželku a syna známeho slovenského politika.
Podľa informácií denníka Plus jeden deň ide o poslanca Národnej rady. Naše ministerstvo zahraničných vecí zatiaľ túto informáciu nepotvrdilo.
Nehoda sa stala v okolí mesta Bishoftu (donedávna známeho pod názvom Debre-Zeit), približne 50 kilometrov južne od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba, spresňuje vyhlásenie letiska.

Etiópske aerolínie síce uviedli, že presné informácie o preživších či mŕtvych nateraz nemajú potvrdené, kancelária predsedu etiópskej vlády však už vyjadrila sústrasť rodinám obetí. Etiópska štátne médiá následne potvrdili, že nešťastie nikto neprežil.

Na palube lietadla boli cestujúci 33 národností vrátane 32 Keňanov a 17 Etiópčanov.
 
Príspevok Pád lietadla medzi Etiópiou a Keňou nikto neprežil, na palube boli najmenej dvaja Slováci – zdroje informujú, že ide o syna a manželku nášho politika zobrazený najskôr Hlavné správy.