Bratislava 31. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Slovenský ofenzívny futbalista Erik Pačinda si zatiaľ pochvaľuje podmienky v poľskom klube Korona Kielce. Do mužstva účastníka Ekstraklasy 2019/2020 prišiel pred niekoľkými týždňami na sezónne hosťovanie z českej Viktorie Plzeň

Na snímke Erik Pačinda

Ako priznal v rozhovore pre agentúru SITA, v Poľsku chce predovšetkým pravidelne hrávať, podávať kvalitné výkony a zabojovať o miesto v reprezentácii, v ktorej sa zatiaľ naposledy objavil ešte počas pôsobenia predchádzajúceho trénera Jána Kozáka st.

“Prípravu som odtrénoval v Plzni. Potom som sa však rozprával s trénerom Vrbom aj pánom Šádekom (generálny manažér klubu, pozn.), že ma uvoľnia na hosťovanie, aby som hrával. Následne už všetko vybavoval môj agent. Korona bola najkonkrétnejšia a najkorektnejšia. Zavážilo aj to, že ma chcel tréner,” priblížil 30-ročný Košičan pozadie odchodu do Korony Kielce.

V novom pôsobisku sa mu veľmi páči, pozdáva sa mu starostlivosť o hráčov aj veľmi dobré podmienky na trénovanie, ktoré sú podľa neho porovnateľné s tými na Slovensku a v Čechách. “Som v Korone približne mesiac a som rád, že som v dobrom klube, dosť kvalitnej súťaži… Máme super podmienky, hráme na krásnych štadiónoch, takže zatiaľ sa mi tu veľmi páči. Čo sa týka podmienok, je to porovnateľné so Slovenskom a Českom, akurát v Poľsku je okolo hráčov viac ľudí, či už fyzioterapeutov, masérov a podobne,” doplnil niekdajší hráč Dunajskej Stredy či Košíc.

V drese Korony sa objavil v obidvoch doterajších ligových vystúpeniach v novej sezóne. Kým na ihrisku nováčika Rakówa Čenstochová (1:0) odohral celé stretnutie, v domácom dueli proti Legii Varšava (1:2) nastúpil až v záverečnej štvrťhodine. “V prvom kole som hral, no pred zápasom s Legiou som sa na tréningu zranil. Trošku som si natiahol slabiny, preto som bol na lavičke a naskočil som až na konci na 10-15 minút. Bol som však na tabletkách, pred zápasom som sa rozcvičil a dalo sa s tým hrať. Najbližšie nastúpime na ihrisku Arky Gdynia a keďže sme s Legiou prehrali gólom z poslednej sekundy, dúfam, že to odčiníme a privezieme odtiaľ nejaké body,” dodal Pačinda, ktorý už myslí na piatkový duel pri Baltskom mori.

V minulosti sa ešte ako hráč FC DAC 1904 Dunajská Streda objavil aj v národnom tíme. V štyroch dueloch dokonca raz skóroval a zanechal pozitívny dojem. “Bol som tuším na štyroch zrazoch. V nominácii trénera Hapala som však ešte nebol, akurát medzi náhradníkmi. Ešte keď som bol v Plzni, tak sme sa stretli, ale odvtedy sme sa nerozprávali. Dúfam, že budem v Poľsku hrávať a podávať dobré výkony. Snáď v reprezentácii ešte mám otvorené dvere. Uvidíme, je to všetko na mne,” zakončil Erik Pačinda pre agentúru SITA.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj