Ozbrojený lupič prepadol čerpaciu stanicu v Lipanoch

Lipany 11. februára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Oliver Ondráš)

K lúpežnému prepadnutiu na benzínovej čerpacej stanici na Sabinovskej ulici v Lipanoch v okrese Sabinov došlo v piatok 10. februára okolo 20.25 h

Ako informoval TASR prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal dnes trestné stíhanie pre zločin lúpeže, ktorého sa dopustil neznámy páchateľ.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Podľa Džobanika zlodej si celú tvár okrem očí zakrýval čiernou kuklou i kapucňou. Mal oblečenú šedozelenú mikinu a na oboch rukách mal čierne rukavice. V ľavej ruke držal čiernu pištoľ nezisteného druhu.

Útočník pristúpil k pultu pokladnice, pištoľou mieril na 50-ročnú pracovníčku obsluhy predajne a opakovane od nej žiadal peniaze. Hoci žena vyberala hotovosť na pult, lupič na ňu neustále kričal. V predajni bola v čase prepadu ešte 16-ročná dievčina, ktorá stála vedľa pokladníčky. Maskovaný zlodej zobral z pultu bankovky, stále mieril pištoľou na pracovníčku predajne a stratil sa za čerpacou stanicou. Škodu vyčíslili na 560 eur.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.